Video uit 1996: “Toen Smitshoek nog herkenbaar was als een aparte buurtschap”
Vrijdag 13 juli 2018 (37 sec)
BARENDRECHT – [Video] In de meest recente video van Bas Romeijn vertelt Joop Nootenboom over het Smitshoek van zijn jeugd. Bas Romeijn: “De nieuwste terugblik op mijn videoblog gaat over de tijd toen Smitshoek nog herkenbaar was als een aparte buurtschap”
Joop Nootenboom, opgegroeid in de buurtschap Smitshoek van Barendrecht, en oud voorzitter van de VV Smitshoek, wandelde in 1996, aan de vooravond van de grote uitbreiding tot Carnisselande, met zijn zoon Paul door de buurtschap, en vertelt hierover.
Smitshoek
Uit de video-opnamen die zijn schoondochter Wendy van deze wandeling maakte, heeft Bas Romeijn een kort filmpje samengesteld. Hun gesprek gaat onder andere over Het Schaapje, een oude keersluis, voormalige bewoners en de oorlog. Bas Romeijn: “Daardoor is het een leuke terugblik geworden naar het verleden van Smitshoek.“
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
51 appartementen Lavendelhof worden gesloopt: Meer betaalbare woningen terugbouwen
Donderdag 12 maart 2026
-
13:00 – 15:00 uur: Feestelijke opening van vernieuwde Havenhoofd
Zaterdag 7 maart 2026
-
18 jaar cel en TBS voor man uit Barendrecht in grote zedenzaak: Veroordeeld voor alle 37 feiten
Dinsdag 3 maart 2026
-
FlexFlitser langs Portlandse Baan: 11.069 boetes voor hardrijders in 2025
Vrijdag 20 februari 2026
-
Man (37) aangehouden na diefstal van gereedschap tijdens werkzaamheden bij Kruidvat Middenbaan
Vrijdag 20 februari 2026