Video 1968: Smitshoek, de buurtschap veranderd
Woensdag 15 maart 2017 (25 sec)
BARENDRECHT – [Video] Lang was Smitshoek een klein en ingedommeld satellietje van Barendrecht. Maar al voor er sprake was van de bouw van de woonwijk Carnisselande, werd de buurtschap wakker geschud. Vanwege de aanleg van de A15 en een pijpleiding moesten er woningen worden gesloopt en nieuwe wegen en huizen gebouwd.
Dit was voor bewoner Jan Wijnolts aanleiding om die eerste grote veranderingen met zijn camera vast te leggen. Dat filmmateriaal is nu door Bas Romeijn tot een filmpje gemonteerd, waarop Jan Wijnolts zelf zijn toelichting inspreekt.
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Duitser veroordeeld voor openbreken kluisjes en autodiefstal bij Thermen Barendrecht: “Straffen in Nederland lager”
Woensdag 8 oktober 2025
-
FOTO’S: Jeugd op de vlucht voor politie tijdens The Hunt
Zaterdag 4 oktober 2025
-
Woonwinkel Haco opent nieuwe winkel in Barendrecht
Vrijdag 3 oktober 2025
-
Boa constrictor kronkelt over straat aan de Kempenaar, wie mist zijn slang?
Woensdag 1 oktober 2025
-
Man gegijzeld, aangereden en mishandeld vanaf parkeerplaats aan Henry Dunantlaan
Woensdag 1 oktober 2025