Wordt als VIP ontvangen bij… de glasbak op ‘t Vlak en Carnisse Veste
Zaterdag 24 januari 2015 (1 min, 34 sec)
BARENDRECHT – Inwoners van Barendrecht brengen jaarlijks ongeveer 16 kilo glas per persoon naar de glasbak. Het landelijke streven ligt op 24 kilo. Het kan dus nog een stuk beter! Om het inleveren van glas extra onder de aandacht te brengen, sluit de gemeente Barendrecht aan bij de landelijke campagne ‘Glas in ’t bakkie’. Onderdeel hiervan is de ‘glasbaktour’.
Bij 2 glasbakken in Barendrecht is op vrijdag 6 februari 2015 een VIP-tent ingericht. Iedere inwoner die daar zijn glas komt brengen, wordt als VIP ontvangen en krijgt een ‘glastas’ cadeau.
VIP-tent
De VIP-tent staat vrijdag 6 februari van 9:30 tot 11:30 uur bij de glasbak op ‘t Vlak en van 12:30 tot 14:30 uur bij de glasbak in winkelcentrum Carnisse Veste aan de Ommerenhaven.
Nog veel glas bij restafval
“Veel mensen denken dat iedere Nederlander al zijn glas naar de glasbak brengt. Toch verdwijnt er nog steeds 150 miljoen kilo in het restafval, tegen 350 miljoen kilo in de glasbak. Zonde, want glas kun je eindeloos blijven recyclen. Goed voor het milieu en dus goed voor iedereen. Doe daarom ook mee en gooi uw glas in de glasbak!”, aldus wethouder Dirk Vermaat.
Mét restjes en mét deksel
Uit recent onderzoek blijkt dat mensen glas eerder naar de glasbak brengen als ze daar weinig moeite voor hoeven te doen. Terwijl vroeger het glas eerst schoongemaakt moest worden, mag u nu de restjes aan het glas laten zitten. En ook de dop of deksel mogen mee de glasbak in. De glasverwerker kan dit door nieuwe technieken goed sorteren. Dat is een stuk hygiënischer in huis en gemakkelijker voor u.
Glas in ’t bakkie
De landelijke campagne ‘Glas in ’t bakkie’ vertelt u over deze nieuwe, makkelijkere manier van glas scheiden. Het opvallende gele campagnebeeld is op verschillende plaatsen te zien, op tv, abri’s, containers, vuilniswagens en in huis-aan-huisbladen. De gemeente vindt afvalscheiding erg belangrijk en ondersteunt de campagne.
Kijk voor meer informatie op glasscheiden.nl.
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025