Onderhoud aan sloten en vijvers in Barendrecht: Langere onderhoudsperiode en schuilplaatsen voor dieren
Vrijdag 2 november 2018 (1 min, 1 sec)
BARENDRECHT – De gemeente Barendrecht is deze week gestart met de ‘najaarsronde’ van het maaien langs sloten en vijvers: “Wij maaien vanaf de kant, met trekkers met een maaikorf erachter. Hiermee maaien wij het riet. Ook werken wij vanuit kleine bootjes. Onderhoud is nodig om te voorkomen dat sloten en vijvers dichtgroeien en de doorstroming minder wordt.”
Langere onderhoudsperiode
De gemeente verwacht dat de najaarsronde dit jaar wat langer duurt dan normaal. Dit komt omdat de water- en oeverplanten in de uitzonderlijk warme zomermaanden enorm gegroeid zijn en in die periode weinig onderhoud is uitgevoerd: om vissterfte en botulisme zoveel mogelijk te voorkomen.
Na het maaien worden de waterplanten en het riet in hopen op de kant gelegd. Deze laat de gemeente bewust een paar dagen liggen zodat waterdieren zoals kikkers en salamanders de kans hebben om uit het maaisel te kruipen.
Schuilplaatsen voor dieren
De gemeente start ook met het ecologisch beheer van sloten en vijvers. Dit betekent dat ze niet alles maaien en delen van rietkragen laten staan. Het riet dient voor knaagdieren en amfibieën als schuilplaats om te overwinteren.
Heeft u vragen over de onderhoudswerkzaamheden? Neem dan contact op met de toezichthouder van de gemeente Barendrecht: de heer J. Boersma via telefoonnummer 14 0180.
Recent nieuws
-
Woonwinkel Haco opent nieuwe winkel in Barendrecht
Vrijdag 3 oktober 2025
-
Boa constrictor kronkelt over straat aan de Kempenaar, wie mist zijn slang?
Woensdag 1 oktober 2025
-
Man gegijzeld, aangereden en mishandeld vanaf parkeerplaats aan Henry Dunantlaan
Woensdag 1 oktober 2025
-
Motie van treurnis tegen burgemeester: Wist van verkrachting van minderjarige bij AZC, informeerde college en raad niet
Woensdag 1 oktober 2025
-
Jaya’s aan ‘t Vlak al weken gesloten, winkel leeg en logo weggehaald
Dinsdag 30 september 2025