Kunstwerken op verzoek van Het Kruispunt toch niet bovenaan trap naar Middenbaan
Zaterdag 19 mei 2018
(1 min, 7 sec)
– Reageer via Facebook ( )
BARENDRECHT – De kunstwerken de ‘Wimpels’ van Marte Röling stonden tot de verbouwing van het gemeentehuisplein langs de helling naar de Middenbaan. De gemeente had ze in het nieuwe ontwerp bovenaan de nieuwe trap willen plaatsen, maar wijkt hier nu toch vanaf.
Gemeente Barendrecht: “Op verzoek van Het Kruispunt en externe kunstadviseurs zoeken we in overleg met de kunstenares naar een geschikte locatie voor de wimpels in het centrum.” De kunstwerken werden begin 2018 weggehaald en opgeslagen op het bouwterrein. Hier zijn ze inmiddels weggehaald in afwachting van een nieuwe locatie. Arco van der Lee deed hierover navraag bij de gemeente en hoorde dat de kunstwerken voorlopig liggen opgeslagen in garagebox in het centrum.
Vragen
GroenLinks vroeg het college eerder deze week om opheldering over de kunstwerken. Raadslid Arie Kooijman: “Op de sociale media is enige onrust over de toekomst van het kunstwerk. Verwezen wordt naar de wijze waarop Barendrecht is om gegaan met kunstwerken op of aan het plein” Hij vraag het college duidelijkheid te verschaffen over de toekomst van de kunstwerken: komen ze terug en zo ja waar.
Het ontwerp van de gemeente Barendrecht, nog met de kunstwerken bovenaan de nieuwe trap:
Foto: Transformatie van opgang naar de Middenbaan: Van (steile) helling naar natuurstenen trap met klinkers – https://t.co/iQEuoQsvvn #Middenbaan #Barendrecht pic.twitter.com/fcGH8BAr7E
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) January 21, 2018
Recent nieuws
-
Verdachte voor de rechter: Misleiding in het gemeentehuis voor verkrijgen van Nederlandse nationaliteit
Maandag 1 maart 2021
-
Bestuurder van te water geraakte auto Middeldijk spoorloos, politie gaat in gesprek met eigenaar van auto
Maandag 1 maart 2021
-
Gemeente past kabelgoot over Ziedewijdsedijk aan nadat drie fietsers ten val komen
Zondag 28 februari 2021
-
Auto te water en gezonken langs de Middeldijk
Zondag 28 februari 2021
-
Vaccinatielocatie Bongerd gereed, GGD zoekt prikkers voor in Barendrecht
Zaterdag 27 februari 2021