Stilte in Oude Dorpskern: Eeuwenoude luidklok van de Dorpskerk van slag geraakt
Maandag 24 juli 2017 (38 sec)
BARENDRECHT – Omwonenden van de Dorpskerk hebben het al opgemerkt, de eeuwenoude luidklok van het ‘oudste huis van Barendrecht’ is van slag geraakt. Pogingen van klokkenmaker Henk Rienstra om het slagwerk van de klok weer in orde te brengen, hebben nog niet tot een oplossing geleid.
De verbinding tussen het uurwerk en het slagwerk is defect. Daarom is besloten om het slagwerk tijdelijk buiten werking te zetten. Vanwege de vakantietijd lukt het niet om dit probleem op korte termijn op te lossen. Het blijft dus nog even stiller in de oude Dorpskern, maar gelukkig slaat de Bethelkerk nog steeds zijn (halve) uren.
Voor alle duidelijkheid, het handmatig luiden van de klok voor erediensten kan wel gewoon doorgang vinden en ook het uurwerk dat de wijzerplaten bedient, functioneert nog steeds prima
Recent nieuws
-
Handhavers gewond geraakt bij aanhouding met verzet Avenue Carré
Zaterdag 15 augustus 2026
-
Politie en douane vinden illegale sigaretten en tabak bij supermarkt op de Middenbaan
Vrijdag 14 augustus 2026
-
Dealer aangehouden na achtervolging, sok met drugs in heg aangetroffen aan de Chopinstraat
Vrijdag 7 augustus 2026
-
Politie ontdekt voor bijna half miljoen euro aan gestolen spullen in loods aan het Zuideinde
Dinsdag 21 juli 2026
-
Van dinsdag t/m vrijdag geen treinen van station Barendrecht; werkzaamheden aan spoor
Maandag 20 juli 2026