Centrumtuin Barendrecht weer van start
Dinsdag 14 februari 2017 (1 min, 12 sec)
BARENDRECHT – Vrijwilligers en betrokkenen van Centrumtuin Barendrecht kijken terug op een mooi eerste jaar en trapten afgelopen donderdagmiddag samen het nieuwe tuinseizoen af. In aanwezigheid van wethouder Lennart van der Linden bedankte initiatiefnemer Arend Wesdijk de betrokken organisaties en vrijwilligers.
In totaal hebben zo’n 20 vrijwilligers aan de tuin bijgedragen, van meer dan vijf verschillende nationaliteiten. Arend prees de steun van Patrimonium en Paul Casteleijn Hoveniers, die zwaarder tuingereedschap aan de vrijwilligers uitleent.
Vrijwilligers bedankt
Bloemen waren er voor drie vrijwilligers, die werden bedankt voor hun constante inzet in het soms moeizame eerste seizoen. In het begin was het vooral opboksen tegen vuil en onkruid en gebrek aan water, met slechts geringe opbrengst. Ook was het verloop onder statushouders groot, bijvoorbeeld vanwege de start van een taalcursus, het vinden van werk of gezinshereniging.
Ontmoeting
Inmiddels is een gedegen moestuinplan ontwikkeld en breidt het netwerk van betrokken inwoners zich verder uit. Centrumtuin Barendrecht is vooral een tuin van liefde, bedoeld voor ontmoeting en samen bezig zijn, in het bijzonder voor hen die zich (nog) niet thuis voelen of eenzaam zijn.Samen met de gemeente wordt ook de mogelijkheid ontwikkeld om werkritme en kennis van de Nederlandse taal en cultuur op te doen.
Elke vorm van steun wordt gewaardeerd, want meedoen doe je tenslotte niet alleen. Financiële steun is ook nog van harte welkom, in het bijzonder voor de aanschaf van moestuinbakken, zaden en overige materialen. Informatie via: arendwesdijk.nl/centrumtuin
Recent nieuws
-
Politie deelt foto van overvaller zonnestudio Middenbaan
Zaterdag 17 mei 2025
-
Man in scootmobiel aangereden en daarna geslagen bij ongeval aan Binnenlandse Baan
Zaterdag 17 mei 2025
-
Scholier geslagen en van fatbike bestolen bij school aan de Dierensteinweg
Vrijdag 16 mei 2025
-
13-jarige jongen door leeftijdsgenoten beroofd tijdens verkoop van merkkleding aan de Schoener
Vrijdag 16 mei 2025
-
Lego-dief bij Intertoys Carnisse Veste: Grote doos speelgoed over alarmpoortjes getild
Vrijdag 16 mei 2025