Nieuwe rotonde op Verenambachtseweg in zomer van 2017 gereed
Vrijdag 14 oktober 2016 (1 min, 12 sec)
BARENDRECHT/RIDDERKERK – Wethouders Dirk Vermaat (Barendrecht) en Volbregt Smit (Ridderkerk) onthulden op 13 oktober een bouwbord langs de Verenambachtseweg. Komende maanden wordt op deze locatie gewerkt aan de aanleg van een rotonde. De nieuwe rotonde is naar verwachting in de zomer van 2017 klaar en ligt centraal in het foodcenter Reijerwaard.
Binnenkort start de aanbesteding voor de aanleg. De rotonde is belangrijk voor de ontsluiting van bedrijventerrein-Oost en verbindt de Verenambachtsweg via de Spoorlaan met het NS-Station in Barendrecht. Bovendien zorgt de rotonde voor een verbinding tussen het Handelscentrum ZHZ en Nieuw Reijerwaard.
Flink bouwwerk
Gezien het toekomstig gebruik van de rotonde is ervoor gekozen om de verharding uit te voeren in beton in plaats van asfalt. Door de keuze voor beton is het nodig om de rotonde te onderheien en is de bouwduur langer. Belangrijke voordelen zijn echter een zeer lange levensduur en weinig onderhoud. Voor het bouwwerk zijn zo’n 300 heipalen nodig.
Bredere aansluiting
The Greenery heeft recent besloten om het bedrijfsrestaurant langs de Spoorlaan te slopen. Hierdoor ontstond de mogelijkheid om het eindstuk van de Spoorlaan te verbreden door een extra rijstrook toe te voegen ter hoogte van de verbinding met de rotonde. Dit komt de verkeersveiligheid en doorstroming ten goede.
De realisatie van de rotonde is een gezamenlijk project van gemeenten Ridderkerk en Barendrecht en de Gemeenschappelijke Regeling Nieuw Reijerwaard.
Foto: Wethouders Dirk Vermaat (links) en Volbregt Smit (midden) krijgen uitleg van projectleider Matteo de Visser (rechts). (Fotografie: Jos Wesdijk)
Recent nieuws
-
Mishandeling op fietspad Sweelincklaan: Slachtoffer in de rug getrapt door 2 personen op scooter
Maandag 23 januari 2023
-
21km kabel gestolen tussen de 7.000 zonnepanelen bij waterzuiveringsinstallatie aan de Achterzeedijk
Vrijdag 20 januari 2023
-
December 2022: Straatroof Riederpad, 7 mishandelingen en afname van fietsendiefstal
Woensdag 18 januari 2023
-
Twee auto’s in brand op parkeerplaats aan de Schubertdreef
Maandag 16 januari 2023
-
15 sollicitanten voor burgemeesterschap Barendrecht: 14 mannen en 1 vrouw van 34 tot 62 jaar
Donderdag 12 januari 2023