Open Monumentendag 8 sept: Tsjechische ambassadeur opent tentoonstelling in gemeentehuis Barendrecht
Dinsdag 21 augustus 2018 (54 sec)
BARENDRECHT – De Open Monumentendag heeft dit jaar als thema ‘in Europa’, waarmee het aansluit op het Europese Jaar van het Cultureel Erfgoed. Een goede reden voor de Stedenband Barendrecht-Louny en de Erfgoedcommissie om de handen inéén te slaan.
Samen hebben zij een gemeenschappelijke tentoonstelling ingericht. De tentoonstelling maakt een vergelijking tussen de ruimtelijke ontwikkeling van Barendrecht en haar Tsjechische partnerstad Louny. Op 16 panelen wordt de ruimtelijke ontwikkeling in beide plaatsten weergegeven. Dit gebeurt aan de hand van 5 thema’s: Ontstaan en ontwikkeling, Kerken, Monumenten, Industrie en Wonen.
Opening
De Erfgoedcommissie en de Stedenband zijn erg vereerd dat de tentoonstelling ‘In Europa: Barendrecht – Louny’ wordt geopend door de Tsjechische ambassadeur, mevrouw Reinišová. De opening is op zaterdag 8 september om 11.00 uur in de hal van het gemeentehuis (Binnenhof 1, Barendrecht). Inloop met koffie is vanaf 10.30 uur.
Bij de opening zal de tentoonstelling worden toegelicht in dialoogvorm door de Erfgoedcommissie en de voorzitter van de Foundation uit Louny.
De tentoonstelling is te bekijken vanaf de opening tot en met vrijdag 14 september in de hal van het gemeentehuis tijdens openingsuren. Op zaterdag 8 september tot 16.00 uur.
Recent nieuws
-
BVV Barendrecht viert 100-jarig bestaan en ontvangt Waarderingsoorkonde: “Voor iedereen die zich inzet voor BVV”
Donderdag 12 februari 2026
-
16 feb: Begin werkzaamheden Kilweg: Eén rijbaan per richting definitief afgesloten, geluidsscherm langs de weg
Vrijdag 6 februari 2026
-
Automobilist botst op paal langs Dierensteinweg na ongeval op rotonde
Woensdag 4 februari 2026
-
Schoolgebouw aan Petrus Camperstraat krijgt anti-kraak woonruimtes voor jongeren uit Barendrecht
Woensdag 4 februari 2026
-
Pakket- en fietsreparatiepunt ‘Het Zijspoor’ verhuisd van station Barendrecht naar de Gouwe
Vrijdag 23 januari 2026