Zon in spiegel veroorzaakt brandende handdoek in badkamer aan de Koedood
Dinsdag 2 mei 2023 (47 sec)
BARENDRECHT – De brandweer is vanmiddag (Dinsdag 2 mei 2023) met spoed gealarmeerd voor een melding van een woningbrand aan de Koedood in Barendrecht. Hier werd even na vier uur ‘s middags melding gemaakt van rookontwikkeling in de badkamer van de woning, die vol stond met rook.
De brandweer kwam met meerdere voertuigen met spoed ter plaatse en had de brand snel onder controle. Niemand raakte gewond.
De politie heeft na afhandeling van het incident gemeld dat de brand is ontstaan door zonlicht, dat via een spiegel op een handdoek scheen. De warme zonnestraal zou vervolgens de handdoek vlam hebben laten vatten. Zonnestralen kunnen, indien geconcentreerd op één punt (bijvoorbeeld met een vergrootglas), op dat éne punt heel warm worden.
Live: Brand in woning aan de Koedood, brand is geblust. Brandweer en politie met meerdere wagens ter plaatse. Rook kwam uit het dakraam van de woning. Hier was sprake van melding van rookontwikkeling in … https://t.co/7L1PDyjEo8
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) May 2, 2023
Recent nieuws
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025
-
Meerdere schoten op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht: Geen daders in beeld, geen gewonden
Maandag 22 december 2025