Zon in spiegel veroorzaakt brandende handdoek in badkamer aan de Koedood
Dinsdag 2 mei 2023 (47 sec)
BARENDRECHT – De brandweer is vanmiddag (Dinsdag 2 mei 2023) met spoed gealarmeerd voor een melding van een woningbrand aan de Koedood in Barendrecht. Hier werd even na vier uur ‘s middags melding gemaakt van rookontwikkeling in de badkamer van de woning, die vol stond met rook.
De brandweer kwam met meerdere voertuigen met spoed ter plaatse en had de brand snel onder controle. Niemand raakte gewond.
De politie heeft na afhandeling van het incident gemeld dat de brand is ontstaan door zonlicht, dat via een spiegel op een handdoek scheen. De warme zonnestraal zou vervolgens de handdoek vlam hebben laten vatten. Zonnestralen kunnen, indien geconcentreerd op één punt (bijvoorbeeld met een vergrootglas), op dat éne punt heel warm worden.
Live: Brand in woning aan de Koedood, brand is geblust. Brandweer en politie met meerdere wagens ter plaatse. Rook kwam uit het dakraam van de woning. Hier was sprake van melding van rookontwikkeling in … https://t.co/7L1PDyjEo8
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) May 2, 2023
Recent nieuws
-
Gebouw aan Talmaweg 107 gesloopt voor nieuwe straat Talmapad met 7 eengezinswoningen
Donderdag 14 mei 2026
-
Burgemeester beëindigt weer verboden demonstratie op het spoor langs Havenspoorpad
Donderdag 14 mei 2026
-
Demonstratie door 16 personen op goederenspoorlijn langs Havenspoorpad weer verboden
Zondag 10 mei 2026
-
UPDATE: Voor het eerst (g)een wolf gezien bij de Kilweg in Barendrecht
Vrijdag 8 mei 2026
-
Zes maanden cel voor gewelddadige poging tot beroving van Gucci-pet aan de Platehaven
Vrijdag 8 mei 2026