Stiller asfalt op de A15 bij Carnisselande, vervanging in 2026 en 2027
Woensdag 10 december 2025 (49 sec)
BARENDRECHT – Rijkswaterstaat start in 2026 met het aanbrengen van geluidsreducerend asfalt op de A15. Op de hoofd- en parallelbanen, op het traject tussen de Maasvlakte en het Vaanplein wordt dubbellaags fijn ZOAB aangebracht. Dit asfalt zorgt voor minder geluid vanaf de snelweg.
De (dreigende) overschrijdingen van toegestaan geluid op het traject op de A15 zijn met de aanleg van het nieuwe asfalt dan verleden tijd. Wethouder Lennart van de Linden: “We wachten hier in Barendrecht al lang op. Er wordt al sinds 2022 gesproken over het geluidsarme asfalt op de A15, maar de aanleg ervan werd door Rijkswaterstaat steeds uitgesteld. Ik ben blij dat het nu eindelijk op de planning staat. De hoge geluidbelasting die door de A15 veroorzaakt wordt, heeft een negatief effect op onze gezonde leefomgeving.”
Uitvoering in 2026 en 2027
Er wordt zowel in weekenden als in langere perioden gewerkt aan de A15. De werkzaamheden vinden plaats in de maanden april tot en met oktober 2026 en in 2027. De exacte planning wordt tegen die tijd bekend gemaakt.
Recent nieuws
-
Lintjesregen 2026: Acht Barendrechters Koninklijk onderscheiden
Vrijdag 24 april 2026
-
4 mei: Dodenherdenking bij het Doormanplein en in de Dorpskerk
Woensdag 22 april 2026
-
28 jun: Zuidpolder Trail: Uniek en kleinschalig hardloop evenement door de Zuidpolder
Dinsdag 21 april 2026
-
Melding van overval aan de Ebweg, drie personen aangehouden
Maandag 20 april 2026
-
Vanaf 24 april: Aanleg van nieuw asfalt op A15 Barendrecht, meerdaagse afsluitingen
Maandag 20 april 2026