Geen nieuwe oversteek naar Zuidpolder vanuit Buitenoord, wel extra fietspad vanaf Ziedewijdsedijk
Woensdag 11 juli 2018 (2 min, 26 sec)
BARENDRECHT – De gemeente gaat het fietspad vanaf de Ziedewijdsedijk, langs de rand van de Zuidpolder, verlengen tot aan het Leedepad (kaart). Op deze locatie stopt het fietspad momenteel halverwege en moeten fietsers en wandelaars over de parallelweg. Een frequent bezoeker van de Zuidpolder verzocht de gemeente om een extra oversteekplaats te maken over de Leedeweg thv de rotonde aan de Ziedewijdsebaan (foto), maar daar wordt (vooralsnog) geen gehoor aan gegeven.
De gemeenteraad nam gisteren (Dinsdag 10 juli 2018) wel een motie aan om het probleem van het ‘te korte’ fietspad op te lossen. Hierin wordt het college verzocht onderzoek te doen en een voorstel te maken om het ontbrekende stuk fiets-/wandelpad op de Ziedewijdsedijk te realiseren, zodat er een doorgaande verbinding ontstaat met de fiets- en wandelpaden in de Zuidpolder en met het Leedepad (ventweg). Ook moeten de kosten inzichtelijk worden gemaakt.
Geen extra oversteekplaats
Op de dag dat de motie werd aangenomen ontving de gemeenteraad een brief van iemand die regelmatig de Zuidpolder bezoekt en zich zorgen maakt over de situatie: “Helaas valt het mij op dat sinds de opening van het park er olifantenpaadjes ontstaan in de taluds van de Ziedewijdsebaan en de Leedeweg. Feitelijk een gevaarlijke en ongewenste situatie. Oorzaak van deze olifantenpaadjes is het ontbreken van een voetpad langs de Ziedewijdsebaan richting de Zuidpolder; de wijken Buitenoord en Oranjewijk hebben geen gedegen ontsluiting naar de Zuidpolder! Jammer. Mijns inziens zou dat veel beter kunnen en moeten. Zeker in het licht van veiligheid en toegankelijkheid. In de huidige situatie is een aan te leggen voetpad een simpele ingreep. Er is reeds ruimte overgelaten bij de Ziedewijdsebaan ter hoogte van het fietstunneltje” (zie artikelfoto)
Het college zal met het gisteren (Dinsdag 10 juli 2018) aangenomen voorstel geen extra oversteekplaats maken bij de rotonde op de Leedeweg. Wel hopen de indieners van de motie (alle coalitiepartijen) dat het verlengen van het fietspad ook zal bijdragen aan het bieden van een veiligere toegang tot de Zuidpolder.
Leedeweg
Op de Leedeweg, ter hoogte van De Kleine Duiker, ervaren omwonenden ook het probleem van een ontbrekende oversteekplaats vanuit de wijk (Ter Leede) naar de Zuidpolder. Het sluipweggetje door de bosjes wordt al jaren zoveel gebruikt dat er zelfs borden zijn geplaatst om wandelaars te waarschuwen voor de gevaarlijke oversteek. De borden werden afgelopen maand op ludieke wijze een kwartslag gedraaid en bewerkt zodat ze een waarschuwing voor automobilisten tonen, in plaats van voor de voetgangers:
Ingezonden foto’s (gisteren): “op BUITENSPEELDAG blijkt de uiterst gevaarlijke oversteek Tochtleede-Leedeweg ineens aangepakt te zijn.” De twee borden, die oversteken verbieden voor voetgangers, zijn gedraaid richting het autoverkeer en waarschuwen nu voor ‘spelende kinderen’: pic.twitter.com/4gkwHCxebT
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) June 14, 2018
Op de locatie van het rode lijntje moet het fietspad worden doorgetrokken tussen het Leedepad en de Ziedewijdsedijk:
Artikel: Geen nieuwe oversteek naar Zuidpolder vanuit Buitenoord, wel extra fietspad vanaf Ziedewijdsedijk – https://t.co/3Sl62rnDxz #Leedeweg #Zuidpolder #Barendrecht pic.twitter.com/7OcvbeZvlY
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) July 11, 2018
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025