Ontruiming Hospice de Reiziger op het nippertje voorkomen na blikseminslag
Donderdag 13 juli 2017 (1 min, 12 sec)
BARENDRECHT – Door een blikseminslag bij Hospice de Reiziger bleek recent dat de brandmeldinstallatie hierdoor defect is geraakt. Een eventuele brandmelding zou daardoor niet meer bij de brandweer van Barendrecht terechtkomen.
De Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond gaf aan dat de installatie per direct gerepareerd moest worden, anders moest er ontruimd worden. “Of… het hospice moest voor 24 uur per dag brandwachten inhuren, iets dat voor ons financieel niet haalbaar is.“, zo schrijft het Hospice op Facebook.
Reparatie
De oorspronkelijke leverancier van de installatie wilde de reparatie niet uitvoeren en heeft hun offerte van 7 juli 2017 ingetrokken. Zo stond het hospice voor een lastige situatie. Laurens bleek bij navraag geen capaciteit te hebben om onze gasten eventueel op te vangen.
Na overleg met de Veiligheidsregio is contact gezocht met Hoogenboom Beveiliging uit Brielle. Directeur Ben Hoogenboom begreep de urgentie en is direct naar het hospice gekomen om orde op zaken te stellen, hoewel hij niet de leverancier van de installatie is.
“Door het doortastende optreden van dit bedrijf en de juiste adviezen van de Veiligheidsregio is ontruiming voorkomen.” Na de inhuur van twee brandwachten voor een nacht, is de installatie snel en volgens de richtlijnen gerepareerd en sinds woensdag weer volledig operationeel. De komende weken onderzoekt Hoogenboom of de blikseminslag verdere schade heeft veroorzaakt.
Het Hospice is erg blij met de actie van de installateur: “Alles is weer veilig als vanouds, maar u begrijpt dat het bedrijf uit Brielle van ons de ‘warme douche’ krijgt.“
Recent nieuws
-
Kinderen met zeldzame ziekte racen tijdens ZZF RIB Rally in snelle boten over de Oude Maas
Zondag 22 juni 2025
-
Drie minderjarigen aangehouden en 5 brommers in beslag genomen bij politieactie Achterzeedijk
Donderdag 19 juni 2025
-
Bouwvakker gewond bij val van hoogte op bouwplaats Vrouwenpolder
Woensdag 18 juni 2025
-
21 juni: Midzomerfestival in winkelcentrum Carnisse Veste
Dinsdag 17 juni 2025
-
Ruzie in recreatiegebied Oude Maas, groot mes in bosjes aangetroffen, man gooit met barbecue
Maandag 16 juni 2025