4e Festival CultuurLocaal op 16 februari: “Elke leerling leert improviseren”
Maandag 4 februari 2019 (1 min, 28 sec)
BARENDRECHT – [Programma] Zaterdag 16 februari organiseert CultuurLocaal het vierde Festival CultuurLocaal in de Baerne aan de Buitenlandse Baan 1. Alle activiteiten zijn gratis voor de leerlingen én voor de bezoekers.
Bij de orkestjes en OEKS! (voor de allerjongsten) zal geïmproviseerd gaan worden op alle instrumenten. CultuurLocaal laat op deze middag tijdens workshops alle leerlingen improviseren, beginner of niet.
Samenspel en optredens
Leerlingen kunnen behalve deze workshop ook meespelen in de orkestjes die aan het eind van de middag zullen optreden: twee strijkorkesten onder leiding van Arjan Kik en een meespeelorkest onder leiding van Wim Soeters.
Tussen de middag hebben de leerlingen al op een podium kunnen staan tijdens de workshop van theaterdocente Tessa Vugts. Zij gaat in de BaerneZaal aan de slag om de kinderen, al improviserend maar nu zónder instrument, te laten ontdekken hoe het is als je voor ‘publiek’ moet spelen. Wat doet dat met je?
De allerjongsten zijn dan al naar huis want die hebben ‘s ochtends de voorstelling OEKS! , Op Een Klein Stationnetje, meegemaakt. Annemarie Rijkée vertelt het verhaal van de muisjes in de prachtige houten trein, muzikaal ondersteund door een zestal docenten van CultuurLocaal.
Programma
Het volledige programma van Festival CultuurLocaal op zaterdag 16 februari:
- 11:00 – 11:45 uur OEKS! – gratis muziekvoorstelling voor jonge kinderen, uitgevoerd door een docententeam en gezongen en verteld door Annemarie Rijkée
- 12:00 – 12:45 uur Workshop “spelen zonder nootjes” door Tessa Vugts (Tante T) over jouw ‘rol’ als muzikant op het podium
- 13:45 – 14:30 uur Workshop improvisatie in groepjes van 4 of leerlingen met verschillende instrumenten
- 14:00 – 14:45 uur in de zaal: Generale Strijkorkest olv Arjan Kik
- 14:00 – 14:45 uur in de hal: Repetitie MeespeelOrkest voor blaasinstrumenten, tokkelaars en toetsenisten. We spelen een arrangement van Nefeli (Einaudi) olv Wim Soeters
- 15:15 – 16:00 uur in de zaal: Presentaties Strijkorkest, Nefeli MeespeelOrkest, ImproOrkest, optreden HoornEnsemble olv Jozé Aaftink, Mozart BlaasKwintet
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025