Brandweer assisteert bij weghalen grote zwerm bijen aan de Kempenaar
Maandag 11 mei 2015 (1 min, 8 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s + Video] De brandweer werd vanmiddag (Maandag 11 mei 2015) rond tien over vijf opgeroepen voor een hulpverlening op de hoek van de Kempenaar met de Tjalk. Ze gingen ter assistentie naar de melding van een overlastgevende zwerm bijen.
20.000 bijen
In een boom aan de Kempenaar zaten naar schatting zo’n 20.000 bijen. Een imker heeft met behulp van de ladder van de brandweer een poging gedaan de bijen te vangen, maar dit liep niet helemaal goed. Veel bijen voelden de bui al hangen en begonnen rond de boom te vliegen. In de lading bijen die wel was gevangen zat echter waarschijnlijk ook de koningin, daardoor leek het probleem verholpen en kon de brandweer terug naar de kazerne.
Best wel veel pic.twitter.com/81PkxK4Zpq
— BrandweerBarendrecht (@TS45_1) May 11, 2015
Nog eentje pic.twitter.com/dzebmI5Kty
— BrandweerBarendrecht (@TS45_1) May 11, 2015
#Kempenaar Gaat om een grote hoeveelheid bijen bovenin een boom… #Tjalk #Barendrecht pic.twitter.com/dE57Tyqo8h
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) May 11, 2015
De koningin zit in de korf vd imker De duizenden domme mannen volgen klakkeloos #inzetbaar pic.twitter.com/5MIpx9cfBd
— BrandweerBarendrecht (@TS45_1) May 11, 2015
Video
Vanmiddag werden wij gealarmeerd om een imker te helpen bij het “vangen” van een overlastgevende bijenzwerm. Deze zat in een conifeer aan de Kempenaar. Zoals u kunt horen waren de bijen niet blij met ons :-)
Posted by Brandweer Barendrecht – VRR on maandag 11 mei 2015
Recent nieuws
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025
-
Meerdere schoten op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht: Geen daders in beeld, geen gewonden
Maandag 22 december 2025