Brandweer vannacht gealarmeerd voor melding van scheepsbrand op de Oude Maas
Vrijdag 13 mei 2016 (46 sec)
BARENDRECHT – [Foto] De brandweer is vannacht (Vrijdag 13 mei 2016) in groten getale gealarmeerd voor een melding van een mogelijke scheepsbrand op een binnenvaartschip op de Oude Maas. Uit Dordrecht kwamen ook nog een blusboot van de brandweer en een reddingsboot van de KNRM.
Honderden Barendrechters werden vannacht (Vrijdag 13 mei 2016) rond kwart voor 1 wakker vanwege de vele brandweerwagens die met loeiende sirenes richting de Achterzeedijk gingen. Op het schip in nood was sprake van rookontwikkeling waarna deze aan de kade is gelegd bij het bouwdok in Barendrecht (thv de Zuider Carnisseweg)
Machinekamer
Brandweerlieden zijn met behulp van een boot van Rijkswaterstaat naar het schip in nood gebracht. Dit betrof het binnenvaartschip Jolina.
Nadat de brandweer een onderzoek had uitgevoerd bleek er geen sprake van brand. De rook werd veroorzaakt door een niet goed werkend aggregaat, zo stelt brandweer Barendrecht.
Samen met oa @kazBRD ter plaatse bij een melding #scheepsbrand. pic.twitter.com/HsCdM9kmqI
— Kaz Mijnsherenlaan (@kazmhl) May 12, 2016
Recent nieuws
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026
-
50-jarige Hockeyclub Barendrecht krijgt tijdens jubileum feest Gemeentelijke Waarderingsoorkonde
Zaterdag 12 september 2026
-
IKEA Barendrecht opent vernieuwde restaurant: Grote ontmoetingsplek met meerdere zones
Vrijdag 11 september 2026
-
Twee Rotterdammers (18) na achtervolging aangehouden voor auto inbraken in wijk Molenvliet
Zondag 6 september 2026
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker officieel geopend: Van verwoestende brand naar volledig nieuw hoofdgebouw
Zaterdag 5 september 2026