Video 1967: Enorme brug vaart onder de Barendrechtse brug door over de Oude Maas
Maandag 15 oktober 2018 (51 sec)
BARENDRECHT – [Video] Het is mei 1967. Een 206 meter lange, in Dordrecht gebouwde brug , moest vervoerd worden naar zijn plek in Papendrecht. De kortste route van 2 kilometer was voor het gevaarte echter niet geschikt. Daarom moest het een spectaculaire omweg maken over de Oude Maas via Spijkenisse en Rotterdam.
Ook dit bleek geen makkelijke opgave. De brug werd op elevator bakken geplaatst en zo drijvend, en met behulp van sleepboten, door de vele bruggen gemanoeuvreerd. Zoals de hefbruggen van Barendrecht en Spijkenisse, de Botlekbrug, de hef over de Koningshaven en de Brienenoordbrug in Rotterdam.
Beelden van het verplaatsen van de brug kwamen in het filmverslag terecht dat Polygoon-Profilti daarvan maakte voor het bioscoopjournaal. Het commentaar daarbij is ingesproken door Phillip Bloemendaal. Bas Romeijn heeft dit filmverslag aan de vergetelheid ontrukt door hem op zijn website met retrofilms over Barendrecht en Rotterdam te plaatsen.
Video 1967: Enorme brug vaart onder de Barendrechtse brug door over de Oude Maas – https://t.co/gQ5DHa6nD7 #OudeMaas #Barendrecht #Rotterdam pic.twitter.com/Vi3IIKCCfQ
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) October 15, 2018
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026